W sobotę i niedzielę 22 i 23 listopada w godzinach 9.30 – 15.00 w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych Nr 3 przy ul. Strąkowej 3a odbędzie wstępna selekcja kandydatów do Akademii Młodych Orłów. W pierwszym dniu testom zostaną poddani żacy (zapisy od 9.00, test od 9.30) i orliki (zapisy od 12.30, test od 13.00), a następnego dnia najmłodsi czyli skrzaty (zapisy od 9.30, test od 10.00). Wymienione godziny mogą jeszcze ulec korektom, w zależności od frekwencji.

Akademia Młodych Orłów to przedsięwzięcie realizowane pod egidą UEFA, a jego misją jest popularyzowanie futbolu w oparciu o nowoczesne zunifikowane techniki kształcenia młodych piłkarzy. W Krakowie projekt, którego partnerami są Polski Związek Piłki Nożnej, Małopolski Okręgowy Związek Piłki Nożnej oraz Urząd Miasta Krakowa, obejmie dzieci w wieku 6 – 11 lat, a głównym trenerem koordynatorem będzie znany, były wybitny reprezentant Polski, medalista olimpijski i mistrzostw świata Antoni Szymanowski, któremu asystować będzie trener Rafał Kotula. Wymieniony trenerski duet poprowadzi przy współpracy z animatorami „Orlika” ze Strąkowej testy, a w ich rezultatem będzie wyłonienie grupy młodych adeptów piłki nożnej, którzy już w pierwszym tygodniu grudnia rozpoczną systematyczne zajęcia w Akademii. Dla wszystkich biorących udział w teście organizatorzy przewidzieli specjalne dyplomy uczestnictwa, a także pamiątkowe medale.

Do szkolenia zakwalifikowani zostaną zarówno chłopcy jak i dziewczęta w trzech grupach wiekowych (Skrzaty 6-7 lat, czyli urodzeni w roku 2009 i 2008), Żacy (8-9 lat, czyli urodzeni w roku 2007 i 2006) oraz Orliki (10-11 lat, czyli urodzeni w roku 2005    i 2004). Udział zarówno w teście jak i potem w szkoleniu jest całkowicie bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa w teście jest zgłoszenie adepta na specjalnym formularzu, do dnia 20 listopada, a ich komplet znajduje się na stronie www.mzpnkrakow.pl Można także dokonać osobistego przekazanie zgłoszenia w dniach testów w godzinach wymienionych wyżej w biurze testu, który zostanie zorganizowany w Zespole Szkół przy ul. Strąkowej 3A.

Ze względów organizacyjnych zachęcamy jednak do dokonania zgłoszenia w formie elektronicznej.

Uwaga zgłoszenia kandydatów przyjmuje wyłącznie Małopolski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Szczegółowe bieżące informacje o Akademii Młodych Orłów znajdują się zarówno na stronie Małopolskiego Związku jak i na stronach www.krakow.pl oraz www.pzpn.pl.

CategoryAktualności