Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych w sobotę 26 września, podczas II Nowohuckiego Festiwalu Sportu udało nam się rozegrać wszystkie zaplanowane na ten dzień konkurencje sportowe. Od rana ruszyły rozgrywki w ramach Turnieju Orlików o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa 2015. Obficie padający deszcz nie był w stanie ani złamać, ani osłabić młodych piłkarzy walczących dzielnie o prestiżowy Puchar. Mistrzami okazały się drużyna z Orlika z ul. Pszczelnej 13 – SP 40 UL (grupa młodsza) oraz drużyna Wawelskie Smoki trenująca na Orliku na ul. Urzędniczej 65 (grupa starsza). Gratulujemy.


Szczegóły: http://krakow.pl/sport/194343,artykul,sport_-_turniej_orlikow_final.html

Jednocześnie z rozgrywkami piłkarskimi odbywał się Turniej Piłki Siatkowej Plażowej Mikstów o Puchar Alin Group. Rywalizacja w pełnym deszczu na piasku pokazała siłę charakteru i wolę walki młodych siatkarzy. Turniej wygrała reprezentacja Gimnazjum nr 46, II miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 5, a III – młodzi siatkarze z Gimnazjum nr 20. Statuetkami MVP zostali wyróżnieni Katarzyna Tkaczyk i Jakub Kordowski.

Pogoda nie zniechęciła również biegaczy, którzy dopisali zarówno w biegu przedszkolaka, biegu rodzinnym jak i biegu na 5 km wokół Zalewu Nowohuckiego. Na dzieci, które wykazały niezłomną wolę walki czekały po biegu liczne atrakcje: malowanie twarzy, figurki z baloników, bańki mydlane XXL, wata cukrowa i popcorn. Dla najmłodszych wielkim wydarzeniem był również pokaz umiejętności policji i możliwość uruchomienia syreny w prawdziwym policyjnym radiowozie, przeciąganie liny z zawodnikami futbolu amerykańskiego oraz widowiskowy buble futbol.

Wielkim sukcesem okazał się bieg na 5 km wokół Zalewu Nowohuckiego. Wzięło w nim udział 279 osób. Wyznaczona trasa obejmowała 3 pętle trasy biegnącej przez stadion, Zalew oraz zamkniętą na tę okoliczność ul. Bulwarową. Zwycięzcami okazali się Bogdan Semenowycz i Yulija Ignatora. Gratulujemy. Zwycięzców nagrodziliśmy wspaniałymi pucharami, bonami podarunkowymi oraz kuponami na lot balonem nad Krakowem. Wśród uczestników biegu rozlosowaliśmy natomiast 2 rowery marki Kellys, bony upominkowe i loty balonem.
Wyniki biegu na 5 km: http://www.pomiar-czasu.pl/wyniki/z150924glowny.pdf
Zdjęcia z biegu: https://photos.google.com/share/AF1QipOhLHl_UMBuKeJ3BoexWcDyB5MhUBg_c0i9oWokjvmkD32b7s_Yjd1J-YY6VYecJw?key=cTQ5R085aFdCTXhOWk1UdkptU2dNcTlrbDJ4LUhB

Mnóstwo nagród trafiło również w ręce młodszych biegaczy. Przedszkolacy zostali nagrodzeni wspaniałymi maskotkami i pakietami od firmy Alin Group, a wśród uczestników Biegu Rodzinnego po Unii Europejskiej, którego etapy rozgrywały się wcześniej na terenach szkół, rozlosowaliśmy min. wycieczkę do Brukseli połączoną ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego, rower młodzieżowy Kellys, loty balonem, hulajnogi, deskorolki oraz zaproszenia do Parku Wodnego.

Nieprzychylna nam pogoda nie miała wpływu na gorącą atmosferę i sportowe emocje, które w tym dniu towarzyszyły wszystkim pasjonatom sportu i aktywnego trybu życia zgromadzonym na naszym stadionie. Miłe słowa od uczestników wszystkich rozegranych w tym dniu konkurencji pozwalają nam na śmiałe stwierdzenie – Do zobaczenia za rok, na kolejnym – III Nowohuckim Festiwalu Sportu.