Edycja Budżet Obywatelski 2017 – Nr 62
Projekt ogólnomiejski
Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

LOKALIZACJA
Główna lokalizacja: osiedle Szkolne, Kraków, Polska

OPIS PROJEKTU

Projekt dotyczy budowy na terenie stadionu sportowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków Wschód na os. Szkolnym 39 w Krakowie ogólnodostępnego parku linowego oraz nowoczesnego placu zabaw wraz z miejscem do wypoczynku dla opiekunów dzieci.

W ramach budowy parku linowego, na 46 drzewach, które znajdują się na terenie stadionu i które zostały wytypowane przez fachowców zajmujących się budową parków linowych jako możliwe do wykorzystania podczas tworzenia tego typu konstrukcji, możliwe jest stworzenie 3 tras zamontowanych na różnych wysokościach, zróżnicowanych pod względem poziomu trudności oraz przeznaczonych odpowiednio dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, naziemnej trasy szkoleniowej oraz atrakcji zjazdowej dla dzieci typu Tyrolka.

Ogólnie w skład parku linowego może wchodzić 49 przeszkód z asekuracją, wykonanych na linach stalowych i elementach drewnianych powieszonych na wysokości kilku metrów pomiędzy drzewami oraz drewniane platformy, mostki i równoważnie. Wszystkie elementy będą odpowiednio oznakowane, zabezpieczone i będą posiadały niezbędne do użytkowania testy bezpieczeństwa. Dla osób korzystających z parku linowego zapewniony będzie odpowiedni sprzęt asekuracyjny oraz przeszkolenie.

W ramach placu zabaw stworzonego na terenie stadionu na niezagospodarowanym placu o wymiarach 38 x 15 m, zainstalowane będą liczne urządzenia wielofunkcyjne, karuzela, huśtawka potrójna z „orlim gniazdem”, kolejka linowa z podestem oraz urządzenie linowe do wspinaczki. Wszystkie urządzenia, które będą zainstalowane na placu zabaw spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa oraz posiadają potwierdzające to niezbędne certyfikaty. Powierzchnia placu zabaw wyłożona będzie matami gumowymi, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa i amortyzują upadek dziecka z konstrukcji.
Obok urządzeń usytuowane będą 2 stoły do gry w tenisa stołowego oraz 2 stoły do gry w szachy. Stoły te przeznaczone są do montażu zewnętrznego i stanowić mogą doskonałe uzupełnienie dla atrakcji dostępnych na placu zabaw. Będą z nich mogły korzystać nie tylko dzieci, ale również młodzież i osoby dorosłe. Dla opiekunów dzieci, na obrzeżach placu zabaw zainstalowane będą ławki, a obok nich – kosze na śmieci. Od strony boisk do placu zabaw z każdej strony doprowadzony będzie chodnik – kostka brukowa o łącznej powierzchni około 500 m kwadratowych. Kostka ta będzie zamontowana również pod stołami do gry w tenisa stołowego i szachy.