Głównym celem Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków Wschód w Krakowie jest kształtowanie i rozwijanie uzdolnień sportowych dzieci i młodzieży poprzez: podnoszenie sprawności fizycznej, kształtowanie nawyków czynnego wypoczynku, udział w bezpłatnych zajęciach sprzyjających rozwojowi fizycznemu wychowanków, a także zachęcanie do uprawiania wybranej dyscypliny sportowej w profesjonalnych klubach sportowych. Dla osiągnięcia tego celu placówka pracuje zgodnie ze statutem oraz wszystkimi aktami prawnymi obowiązującymi w oświacie, realizuje powyższe cele we współpracy z Wydziałem Sportu i Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, Kuratorium Oświaty oraz dyrekcjami wszystkich placówek oświatowo-wychowawczych z rejonu Nowa Huta i Podgórze.

IMG_2239_resize

Stadion sportowy, os. Szkolne 39, Kraków

Główne obszary działania Ośrodka skupiają się na następujących elementach:

Oferta bezpłatnych zajęć rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży w trakcie całego roku szkolnego.

Aktualnie są to zajęcia z dyscyplin: gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, gry i zabawy sportowe, jujitsu, lekkoatletyka, koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna, piłka siatkowa, szachy, taniec nowoczesny, tenis stołowy oraz zajęcia sportowe z elementami korekcji wad postawy. W okresie ferii zimowych i letnich placówka organizuje obozy sportowe oraz podobne zajęcia rekreacyjne w ramach AKCJI ZIMA i AKCJI LATO.

Organizowanie imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym dla dzieci i młodzieży.

Są to zarówno imprezy o zasięgu lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym. Głównymi imprezami cyklicznymi organizowanymi przez Ośrodek są: Nowohucki Festiwal Sportu, Turniej Piłki Plażowej Siatkowej „Mikstów”, Nowohucka Szkoła Biega. Dodatkowo współorganizuje wiele imprez takich jak: Treningi
z Gwiazdą, Turniej Piłki Nożnej „Orlików” o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, festyny rodzinne i wiele innych.

Realizacja programów miejskich dla dzieci i młodzieży.

Jest to m.in. największy program miejski dla dzieci i młodzieży pn. Krakowska Olimpiada Młodzieży, w którym młodzież z całego Krakowa rywalizuje w ciągu roku szkolnego we współzawodnictwie sportowym.
W rywalizacji bierze udział ok. 30 tys. uczestników. Akademia Juniora w Tauron Arena Kraków to program zajęć sportowych skierowany dla uczestników zajęć stałych w obiektach sportowych zlokalizowanych przy ul. Lea. Pierwsze kroki na śniegu to z kolei program nauki jazdy na nartach i snowboardzie dla dzieci klas V szkół podstawowych.

Dokumenty:

Statut MOS Wschód

Regulamin ZFŚS