Miasto Kraków od lat zapewnia najmłodszym mieszkańcom atrakcyjną ofertę ogólnodostępnych bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, dostosowanych do umiejętności i zainteresowań odbiorców, prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów/instruktorów m.in. na wielofunkcyjnych boiskach w ramach miejskich programów „Animator sportu” oraz „Mój trener”. Finał tegorocznej edycji tych projektów w atmosferze rywalizacji sportowej zapowiada się niezwykle emocjonująco!

W ostatni weekend miesiąca, w sobotę, 27 października, oraz niedzielę, 28 października, w małej hali TAURON Areny Kraków, przy ul. Lema 7, odbędzie się VII Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, który jest sportowym podsumowaniem realizacji obydwu programów w roku 2018.

W turnieju wezmą udział 24 drużyny, reprezentujące krakowskie „Orliki” oraz przyszkolne boiska programu „Mój Trener”, w dwóch kategoriach wiekowych:
dzieci klas I-III szkoły podstawowej (grupa „młodsza”, rocznik ur. 2009 i młodsi) – 12 drużyn:
– „Orliki”: Lipska/Myśliwska I, Bujaka, Pszczelna, Urzędnicza, Na Wzgórzach, Jaskrowa, Jerzmanowskiego, Grochowska, Lipska/Myśliwska II,
– „Mój trener”: Baszta, SP 89, SP 93 (Cruyff Court),
dzieci klas IV-VI szkoły podstawowej (grupa „starsza” rocznik ur. 2006 i młodsi) – 12 drużyn:
– „Orliki”: Lipska/Myśliwska, Bujaka, Pszczelna, Urzędnicza, Na Wzgórzach, Jaskrowa, Jerzmanowskiego I, Grochowska, Jerzmanowskiego II
– „Mój trener”: Baszta, SP 89, SP 93 (Cruyff Court)
Eliminacje w każdej z kategorii wiekowych zostaną przeprowadzone w trzech grupach po cztery drużyny, grające między sobą systemem „każdy z każdym”. Do fazy finałowej zakwalifikują się drużyny, które w grupach eliminacyjnych zajmą miejsca I – II oraz dwie najlepsze drużyny z miejsc III (łącznie po osiem zespołów w każdej kategorii wiekowej), które fazę ćwierćfinałową rozegrają w dwóch grupach po cztery drużyny, grające między sobą systemem „każdy z każdym”. Mecze o miejsca (7/8, 5/6, 3/4 oraz finał) zostaną rozegrane w formule „pucharowej”. W tej fazie rywalizacji remis oznaczać będzie, że sędzia zarządzi dla wyłonienia zwycięzcy rzuty karne.

Nagrodą dla najlepszych drużyn w każdej kategorii wiekowej będą puchary od prezydenta Krakowa oraz atrakcyjne upominki.

Termin zgłaszania drużyn uczestniczących w turnieju upływa w środę, 17 października. Szczegółowy regulamin, obowiązkowe dokumenty i wzory zgłoszeń, a także plan gier można znaleźć poniżej

Organizatorem turnieju jest Gmina Miejska Kraków – Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa, a realizatorem Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków-Wschód.

Karty zgłoszenia

Harmonogram rozgrywek

Regulamin

Oświadczenie

CategoryAktualności